środa, 27 listopada 2013

Ryszard F. na wolności!

Fryzjer - główny oskarżony o korupcję w polskim futbolu wyszedł na wolność! 67-letni Ryszard F. odsiadywał karę za udział w ustawianiu meczów Arki Gdynia

Blog Piłkarska Mafia dotarł do informacji, że Fryzjer, po odbyciu 3/4 kary, skorzystał z warunkowego, przedterminowego zwolnienia  z odbywania kary na okres próbny 3 lat. Dodatkowo sąd zastosował dozór kuratora. Prawa do tego zyskał 1 czerwca 2013 bo wtedy właśnie minęło 3/4 kary. Prokuratura zaskarżyła tę decyzję. Jednak odwołanie zostało odrzucone przez Sąd Apelacyjny we Wrocławiu i 23 września decyzja się uprawomocniła. Ryszard F. wyszedł na wolność jednak miesiąc wcześniej. 22 sierpnia Sąd Okręgowy we Wrocławiu zgodził się na przerwę w karze ze względu na stan zdrowia Ryszarda F. Fryzjerowi mija 16 kwietnia 2014.

Uzasadnienie decyzji sądu  - czytaj więcej

Czytaj o tym jak Fryzjer witał się ze znajomymi.
Czytaj o tym jak zatrzymano Fryzjera.
Czytaj o ustaleniach ws. "kariery" Fryzjera.
Czytaj o tym jak Fryzjer odgrażał się dziennikarzom po uchyleniu aresztu.
Czytaj o dziennikarzach, z którymi kolegował się Fryzjer.
Grypsy od Fryzjera? Były policjant zeznaje...

Ryszard F. został skazany za udział w ustawianiu meczów Arki Gdynia na 3,5 roku więzieniaKilka razy korzystał z odroczenia odbywania kary ze względu na stan zdrowia, ostatecznie trafił do więzienia by odsiedzieć resztę kary (ponad 2 lata przebywał w areszcie) we wrześniu 2012. Fryzjer odpowiada jeszcze w dwóch procesach - dotyczących: gangu, który miał założyć i nim kierować (ostatnio rozprawy odraczano ze względu na zabieg medyczny Fryzjera - następna rozprawa w grudniu) i korupcji w Piaście Gliwice. Dodatkowo w tym roku usłyszał on kolejne zarzuty dotyczące korupcji m.in. w Pogoni Szczecin.

Pierwszy o tym, że Fryzjer wyszedł na wolność napisał dzisiaj w Rzeczpospolitej Stefan Szczepłek


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!