środa, 21 stycznia 2015

Były piłkarz prawomocnie ukarany za korupcję w Lechu Poznań!

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN odrzuciła zażalenie zawodnika na karę Komisji Dyscyplinarnej z listopada 2014. Wobec Waldemara K. orzeczono dwa lata dyskwalifikacji w zawieszeniu na trzy lata oraz 15 tys. zł kary finansowej.
Decyzja zapadła na dzisiejszym posiedzeniu Komisji. Komunikat w tej sprawie znalazł się na stronie PZPN. Orzeczenie jest prawomocne.

Korupcja w Lechu Poznań - czytaj więcej

Waldemar K. został oskarżony o udział w ustawianiu meczów Lecha Poznań w lipcu 2010. Prokuratura postawiła mu trzy zarzuty. Proces w tej sprawie dalej trwa. Kolejna rozprawa jeszcze w tym miesiącu.  B. piłkarz Lecha został zatrzymany w lutym 2009.

Zarzuty stawiane Waldemarowi K. przez prokuraturę

W grudniu 2013 ukarany za korupcję został Zbigniew W. - inny były piłkarz Lecha Poznań. KD ukarała tez dyscyplinarnie Piotra Reissa, ale orzeczenie zostało uchylone przez Najwyższą Komisję Odwoławczą. Postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie trwa

W czerwcu 2010 WD PZPN na wniosek rzecznika dyscyplinarnego uznał, że Lech nie będzie karany za korupcję bo gra na licencji Amiki Wronki.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę

Zobacz nasz profil na Facebooku  
Zobacz nasz profil na Twitterze    


Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc przeczytałeś/przeczytałaś ten artykuł do tego miejsca bo to zastanów się czy nie warto kliknąć kilka razy więcej w reklamy.