czwartek, 16 października 2014

Jeszcze dzisiaj wyrok ws. Janusza Wójcika prawomocny?!

O północy powinien się uprawomocnić wyrok ws. Janusza Wójcika skazanego tydzień temu za ustawianie meczów Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Do dzisiaj do Sądu Okręgowego we Wrocławiu nie wpłynął wniosek o uzasadnienie wyroku, a tylko on może być podstawą do złożenia zażalenia.


Pismo w tej sprawie może jednak jeszcze wpłynąć. Były trener reprezentacji poddał się dobrowolnie odpowiedzialności karnej i został skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu, ma czas do północy by wysłać wniosek. Tydzień temu, po ogłoszeniu wyroku jego adwokat (ale także i prokurator) zapowiadali, że apelacji nie będzie. Czy nie zmienili zdania?!

Janusz Wójcik został skazany 2 lat więzienia w zawieszeniu na 5 lat, grzywnę w wysokości 64 tys. 260 zł  oraz dwuletni zakaz wykonywania zawodu trenera. Wysokość kary została uzgodniona przez prokuratora Roberta Tomankiewicza, oskarżonego i jego adwokatów. 

Korupcja w Świcie Nowy Dwór - kalendarium

Szkoleniowiec ma postawionych 15 zarzutów (tutaj znajdziecie je wszystkie).

Czytaj wyjaśnienia b. trenera Świtu NDM Janusza Wójcika

Janusz Wójcik został zatrzymany w październiku 2008 (czytaj tutaj), a w lipcu 2010 oskarżony o korupcję (czytaj tutaj). Procesu nie udało się rozpocząć do września bo szkoleniowiec za każdym razem wysyłał zwolnienia lekarskie!

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  

Zobacz nasz profil na Facebooku  
Zobacz nasz profil na Twitterze   

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!