czwartek, 9 października 2014

Sąd ogłasza wyrok ws. Janusza Wójcika. Jaka kara?!

Od godz. 12. Sąd Okręgowy we Wrocławiu odczytuje wyrok ws. oskarżonego o korupcję byłego trenera reprezentacji Polski Janusza Wójcika. Szkoleniowiec oskarżony o udział w ustawianiu meczów we wrześniu dobrowolnie poddał się odpowiedzialności karnej! Dzisiaj na sali sądowej go nie ma. Jest jego obrońća


Korupcja w Świcie Nowy Dwór - kalendariumWysokość kary została uzgodniona przez prokuratora Roberta Tomankiewicza, oskarżonego i jego adwokatów. Janusz Wójcik chce dla siebie 2 lat więzienia w zawieszeniu na 5 lat, grzywnę w wysokości 68 tys. 400 zł (przy uwzględnieniu okresu zatrzymania) oraz dwuletniego zakazu wykonywania zawodu trenera (wliczając w to sankcję zastosowaną przez sąd w listopadzie 2008). Dzisiaj sędzia Elżbieta Sztenc ma zdecydowała się ten wniosek uwzględnić. Wcześniej jednak, za zgodą prokuratora wykreśliła z zarzutów punkt dotyczący tego, że Janusz Wójcik uczynił sobie z popełniania przestępstw stałe źródło dochodów.

Czytaj wyjaśnienia b. trenera Świtu NDM Janusza Wójcika

Szkoleniowiec ma postawionych 15 zarzutów (tutaj znajdziecie je wszystkie). Sąd jednak zapewne połączy je w jeden zarzut, uznając, że należy je zakwalifikować jako czyny popełnione w warunkach ciągu przestępstw.

Janusz Wójcik został zatrzymany w październiku 2008 (czytaj tutaj), a w lipcu 2010 oskarżony o korupcję (czytaj tutaj). Procesu nie udało się rozpocząć do września bo szkoleniowiec za każdym razem wysyłał zwolnienia lekarskie!

Już po wrześniowej rozprawie Wójcik udzielił kilku wywiadów, w których przedstawiał się niemal jako ofiara afery korupcyjnej. Sugerował też, że w strukturach PZPN znajdują się ludzie zamieszani w korupcję. Rozsierdziło to prezesa Zbigniewa Bońka, który nakazał rzecznikowi dyscyplinarnemu wyjaśnienie tej sprawy. Janusz Wójcik odmówił jednak Adamowi Gilarskiemu odpowiedzi na pytania kogo miał na myśli i teraz sprawą zajmie się Komisja Dyscyplinarna.

 Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  

Zobacz nasz profil na Facebooku  
Zobacz nasz profil na Twitterze    


Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc przeczytałeś/przeczytałaś ten artykuł do tego miejsca bo to zastanów się czy nie warto kliknąć kilka razy więcej w reklamy.