piątek, 7 lutego 2014

Kara dyscyplinarna dla Reissa. Oświadczenia Lecha Poznań i byłego piłkarza

Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała w czwartek za korupcję Piotra Reissa - byłego zawodnika Lecha Poznań, a obecnie działacza tego klubu. Dzisiaj i "Kolejorz" i oskarżony o udział w ustawianiu meczów b. piłkarz wydali oświadczenia ws. samej kary i formy jej ogłaszania.

Klub na swojej oficjalnej stronie zamieścił oświadczenie, w którym czytamy m.in.:
Jesteśmy zaskoczeni faktem wymierzenia kary Piotrowi Reissowi (...), a także okolicznościami upublicznienia tej informacji. Orzeczenie ma charakter nieprawomocny, a ponadto w katalogu kar przewidzianych w Regulaminie Dyscyplinarnym PZPN nie znajduje się środek w postaci podania orzeczenia do publicznej wiadomości. (...)  Do czasu zakończenia postępowania, tj. do momentu wydania prawomocnego orzeczenia przez właściwy niezawisły organ, nie będziemy komentowali tej sprawy i nadal wyrażamy pełne poparcie dla Piotra Reissa, a także oczekujemy, że Piotr Reiss nadal będzie w pełni zaangażowany we współpracę z Lechem.

Korupcja w Lechu Poznań - czytaj więcej
Wyjaśnienia Roberta D. - byłego masażysty Lecha Poznań
Wyjaśnienia Zbigniewa W. - byłego piłkarza Lecha Pozna

Oświadczenie na swoim blogu zamieścił też Piotr Reiss. Oto jego fragmenty:
(...) Komisja Dyscyplinarna PZPN wydała swoje orzeczenie nie przeprowadziwszy żadnego postępowania dowodowego. Jedynym dowodem, jaki Komisja przeprowadziła, było odebranie ode mnie wyjaśnień, w których nie tylko nie przyznałem się do zarzucanych mi przewinień, ale złożyłem wyjaśnienia ustosunkowując się merytorycznie do wszelkich zarzutów, będąc gotowym na udzielenie odpowiedzi na wszelkie pytania. Jednak Komisja w swoim postępowaniu nie miała do mnie żadnych pytań. Do czasu ewentualnego prawomocnego skazania występuję jako osoba niewinna i nikt w tej sprawie nie może twierdzić, że dopuściłem się zarzucanych mi czynów.
Z tych względów zdumienie budzi i jest nie do zaakceptowania, że Komisja Dyscyplinarna PZPN nie wysłuchawszy żadnego świadka, nie dysponując jakimkolwiek dowodem z dokumentów, a mając do dyspozycji tylko moje wyjaśnienia stanowczo nie przyznającego się do winy i popełnienia jakiegokolwiek przewinienia dyscyplinarnego, uznaje mnie winnym i wymierza karę dyscyplinarną, informując o tym z podaniem moich pełnych danych osobowych na …Twitterze! (...)
Dobra w postaci zasad sprawiedliwości i słuszności wymagają, aby władze PZPN zweryfikowały formalną prawidłowość działania obecnej Komisji Dyscyplinarnej PZPN.(...)


Prokuratorski akt oskarżenia w sprawie byłych piłkarzy Lecha Poznań trafił do sądu we Wrocławiu w lipcu 2010.  Proces trwa. Dopiero prawomocny wyrok sądu pozwoli ustalić czy Piotr Reiss jest winny korupcji.  Piłkarz został zatrzymany w lutym 2009  i usłyszał trzy zarzuty.  Kolejorz szybko zawiesił swojego zawodnika, a później nie przedłużył z nim kontraktu. Reiss trafił do Warty Poznań, ale wrócił do Lecha. Zakończył karierę piłkarską w ubiegłym sezonie. Jest teraz doradcą zarządu klubu ds. sportowych.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  

Zobacz nasz profil na Facebooku  
Zobacz nasz profil na Twitterze    


Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc przeczytałeś/przeczytałaś ten artykuł do tego miejsca bo to zastanów się czy nie warto kliknąć kilka razy więcej w reklamy.