środa, 11 grudnia 2013

Fryzjer stawił się w sądzie. Proces wznowiony!

Wrocławski sąd okręgowy kontynuował dzisiaj proces dotyczący tzw. gangu Fryzjera. Wyjaśnienia składał jeden z oskarżonych - były obserwator Wit Ż.

Wit Ż. stanowczo zaprzeczał zarzutom korupcji. Z jego wyjaśnień można wywnioskować, że całą sprawę uważa za polityczną. Kolejna rozprawa 18 grudnia. Wyjaśnienia mają składać jeszcze dwaj oskarżeni - byli sędziowie - Piotr S. i Grzegorz G. 

Na dzisiejszą rozprawę stawił się Ryszard F. - oskarżony o założenie i kierowanie gangiem działającym w polskim futbolu. Poprzednie rozprawy trzeba było odwołać z powodu stanu jego zdrowia.

Czytaj o tym jak Fryzjer witał się ze znajomymi.
Czytaj o tym jak zatrzymano Fryzjera.
Czytaj o ustaleniach ws. "kariery" Fryzjera.
Czytaj o tym jak Fryzjer odgrażał się dziennikarzom po uchyleniu aresztu.
Czytaj o dziennikarzach, z którymi kolegował się Fryzjer.
Grypsy od Fryzjera? Były policjant zeznaje...
Dlaczego Fryzjer wyszedł z więzienia. Uzasadnienie decyzji sądu

W tym procesie  oskarżone są 34 osoby - m.in. byli sędziowie, obserwatorzy, działacze i piłkarze. Na ławie oskarżonych zasiadają oprócz Ryszarda F. m.in. pierwszy polski sędzia zawodowy Grzegorz G., były członek zarządu PZPN Henryk Klocek, były piłkarz Lecha Poznań Piotr Reiss oraz znany działacz piłkarski i obserwator PZPN, była gwiazda Canal + Wit Ż.

W poniedziałek natomiast kontynuowany był proces oskarżonych o korupcję byłych sędziów i obserwatorów. 19 byłych sędziów i 6 obserwatorów (tu pełna lista) odpowiada za ustawianie meczów.


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!