sobota, 12 października 2013

Kara dyskwalifikacji dla Lamcha. Reiss przesłuchany, Iwański wezwany

Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała byłego piłkarza RKS Radomsko za udział w ustawieniu meczu swojego klubu z Zagłębiem Lubin. Na czwartkowym posiedzeniu przesłuchano też byłego piłkarza Lecha Poznań Piotra Reissa.

Artur Lamch został dostał 10 miesięcy dyskwalifikacji w zawieszeniu na 3 lata oraz 1,5 tysiąca złotych kary finansowej. Piłkarz został skazany prawie rok temu za paserstwo.

Na czwartkowym posiedzeniu przesłuchano także Piotra Reissa. Nieoficjalnie wiadomo, że były zawodnik Lecha Poznań nie przyznał się do udziału w ustawianiu meczów. Wydał w tej sprawie we wrześniu oświadczenie. Na 21 listopada wezwano świadków.

Wyjaśnienia piłkarza ze śledztwa - czytaj więcej
Korupcja w Lechu Poznań - kalendarium

Z kolei na przyszły tydzień Komisja Dyscyplinarna wezwała na swoje posiedzenie Macieja Iwańskiego. Chodzi o ustawienie meczu Zagłębia Lubin z Cracovią. Komisja Dyscyplinarna zawiesiła postępowanie w tej sprawie na czas gry Iwańskiego w Turcji. Teraz wrócił on do kraju. Do tej pory KD PZPN ukarała dyscyplinarnie za ten mecz 14 osób.

Korupcja w Zagłębiu Lubin - kalendarium

Były piłkarz Zagłębia Lubin został oskarżony o udział w ustawieniu meczu miedziowych z Cracovią w maju 2006. Dzięki remisowi Zagłębie awansowało do Pucharu UEFA. Zawodnik został skazany na rok więzienia w zawieszeniu.


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!