czwartek, 30 czerwca 2011

Postępowanie dyscyplinarne ws. Macieja Iwańskiego rozpoczęte

Były piłkarz Zagłębia Lubin, a obecnie Manisasporu jest oskarżony o udział w ustawieniu meczu miedziowych z Cracovią w maju 2006 roku (szczegóły aktu oskarżenia znajdziecie tutaj) . Dzięki remisowi Zagłębie awansowało do Pucharu UEFA. 

Maciej I. jest jednym z trzech piłkarzy (obok Pawła D. i Michała Ch.), którzy nie poddali się karze i będą odpowiadać w normalnym procesie. Pozostałych 11 oskarżonych zostało już skazanych (czytaj tutaj).

Dzisiaj Wydział Dyscypliny PZPN wszczął w jego sprawie postępowanie dyscyplinarne. Wniosek w tej sprawie złożył rzecznik dyscyplinarny. Wojciech Petkowicz nie chce jednak ujawnić szczegółu kar (jego wypowiedź znajdziecie tutaj). Wiadomo jednak, że chodzi o kary dyskwalifikacji (od roku do 2 lat) w zawieszeniu.

Korupcja w Zagłębiu Lubin

Dzisiaj WD PZPN wszczął też postępowania dyscyplinarne wobec:

Roberta Jachura - byłego sędziego oskarżonego ws. Motoru Lublin i Unii Janikowo). Ws. Motoru Lublin dobrowolnie poddał się karze 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 6 tys. zł. grzywny, 5 letni zakaz i nakaz zwrotu 4 tys. zł. wziętej łapówki, a ws. Unii karze roku i 3 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lat, 3 lat zakazu działania w profesjonalnym sporcie, 3 tys. zł. grzywny, zwrotu 3 tys. zł. wziętej łapówki

Łukasza Szymańskiego - byłego piłkarza Wiernej Małogoszcz oskarżonego ws. korupcji w Motorze. Dobrowolnie poddał się karze roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 2,5 tys. zł. grzywny, przepadku 1 tys. zł. łapówki.

Macieja Wieczorka - byłego sędziego oskarżonego ws. korupcji w Unii Janikowo i udziału w tzw. gangu Fryzjera). Dobrowolnie poddał się karze ws. Unii 3 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lat, roku zakazu działania w profesjonalnym sporcie, 500 zł. grzywny, a ws. gangu Fryzjera roku więzienia w zawieszeniu na 4 lat, 40 300 zł. grzywny, 6 letniego zakazu działania w profesjonalnym futbolu, zwrotu 3,5 tysiąca złotych wziętych łapówek.

Dariusza Grabowskiego - byłego sędziego oskarżonego ws. korupcji w Unii Janikowo i udziału w tzw. gangu Fryzjera). Dobrowolnie poddał się karze ws. Unii 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lat, 2 lat zakazu działania w profesjonalnym sporcie, 1 tys. zł. grzywny, zwrotu 200 zł. wziętej łapówki, a ws. gangu Fryzjera roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 3 000 zł. grzywny, 5 letniego zakazu działania w profesjonalnym futbolu, zwrotu 800 złotych wziętych łapówek.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!