środa, 8 sierpnia 2012

Ryszard F. ukrywa się?! Sąd chce aresztu!

Wrocławski Sąd Okręgowy zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na miesiąc Ryszarda F. pseudonim Fryzjer - dowiedział się blog Piłkarska Mafia.

Od ponad pół roku nie może się bowiem rozpocząć proces ws. tzw. gangu Fryzjera (czytaj tutaj). Sędzia Mariusz Wiązek postanowił aresztować F. na miesiąc od momentu zatrzymania. Rzekomego szefa i założyciela gangu działającego w polskim futbolu może teraz zatrzymać policja w całym kraju.

Czytaj o tym jak Fryzjer rzekomo groził świadkowi.
Czytaj o tym jak Fryzjer witał się ze znajomymi.
Czytaj o tym jak zatrzymano Fryzjera.
Czytaj o ustaleniach ws. "kariery" Fryzjera.
Czytaj o zeznaniach byłego prezesa Arki Gdynia obciążających Fryzjera.
Czytaj o tym jak Fryzjer odgrażał się dziennikarzom po uchyleniu aresztu.
Czytaj o dziennikarzach, z którymi kolegował się Fryzjer.

Pierwotnie proces ws. tzw. gangu Fryzjera miał się rozpocząć pod koniec lutego (czytaj tutaj). Ryszard F. jednak nie pojawił się w sądzie i przedstawił zwolnienie lekarskie. Dodatkowo w marcu 2012 - gdy trwały próby uzyskania opinii biegłego na temat stanu jego zdrowia - Fryzjer znowu wniósł o odroczenie wykonania kary za korupcję w Arce Gdynia (czytaj tutaj). Powołani biegli z Zakładu Medycyny Sądowej zażądali pełnej dokumentacji stanu zdrowia F., a ta wpłynęła do sądu dopiero w maju! Aby ustalić stan zdrowia mężczyzny postanowili wezwać go na badania lekarskie. W czerwcu od obrońcy Fryzjera dowiedzieli się, że jego klient nie jest w stanie stawić się na badania. Jednak dokumentacja medyczna tego nie potwierdziła. Dlatego w połowie lipca sąd zarządził zatrzymanie Ryszarda F. na 48 godzin i doprowadzenie na badania. Okazało się jednak, że Fryzjer pod wskazanym adresem we Wronkach nie mieszka. Jego żona oświadczyła, że nie utrzymuje z nim kontaktów od 3 lat. Policja nie znalazła Ryszarda F. także w Zielonejgórze i Obrzycku, gdzie często przebywał. Dodatkowo ustalono, że często zmienia miejsca pobytu.

Biorąc to pod uwagę sąd uznał, że oskarżony utrudnia postępowanie karne i ukrywa się przed organami wymiaru sprawiedliwości i zdecydował o aresztowaniu.    

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!