piątek, 1 czerwca 2012

3 lata dyskwalifikacji za korupcję

Były piłkarz Górnika Polkowice Krzysztof Łacina został zdyskwalifikowany za ustawianie meczów na 3 lata (czytaj tutaj). Karę orzekł w czwartek Wydział Dyscypliny PZPN. 


Piłkarz nie poddał się karze, a jego proces się toczy (czytaj tutaj). 

Korupcja w Górniku Polkowice - kalendarium

WD wyznaczył też na lipiec kolejny termin rozpatrywania sprawy Hermesa byłego gracza Korony Kielce oskarżonego o korupcję (czytaj tutaj).

Korupcja w Koronie Kielce - kalendarium

Wezwano też kolejnych świadków w postępowaniu dotyczącym Marcina Wróbla (tu czytaj list otwarty sędziego napisany specjalnie dla naszego bloga) został zdyskwalifikowany na cztery lata w pierwszym postępowaniu WD (czytaj tutaj). Po uchyleniu kary przez Związkowy Trybunał Piłkarski - WD rozpoczął nowe postępowanie.

Jak sędzia Wróbel planował swoją karierę
Deklaracja antykorupcyjna Marcina Wróbla

Marcin Wróbel został zatrzymany w marcu 2008. W akcie oskarżenia dotyczącym tzw. gangu Fryzjera usłyszał siedem zarzutów (czytaj tutaj). Kolejny zarzut usłyszał w sprawie ustawiania meczów przez Śląsk Wrocław (czytaj tutaj).


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!