poniedziałek, 21 lutego 2011

Posiedzenie ws. Jacka Zielińskiego 5 kwietnia

5 kwietnia gliwicki sąd rejonowy zadecyduje czy wniosek wrocławskiej prokuratury apelacyjnej o warunkowe umorzenie śledztwa przeciwko Jackowi Zielińskiemu jest zasadny. Były trener Piasta Gliwice miał uczestniczyć w ustawieniu jednego z meczów tej drużyny.


Prokuratura na początku roku przesłała do gliwickiego sądu wniosek o warunkowe umorzenie śledztwa przeciwko Zielińskiemu na dwa lata i wpłacenia 20 tys. zł. na konto wrocławskiej fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" (szczegóły znajdziecie tutaj).

Jacek Zieliński chce dobrowolnie poddać się karze w Wydziale Dyscypliny PZPN półrocznej dyskwalifikacji w zawieszeniu na dwa lata. WD chce jednak poznać wszystkie szczegóły korupcyjnych zdarzeń z udziałem Zielińskiego. Prokuratura już jednak odpowiedziała, że w tej sprawie PZPN będzie musiał się zwrócić do sądu (czytaj tutaj)

Akt oskarżenia ws. Piasta Gliwice
Jacek Zieliński wiedział o korupcji w Górniku Łęczna

Czytaj listę oskarżonych w głównym akcie oskarżenia.
Czytaj listę oskarżonych, którzy dobrowolnie poddają się karze.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!