czwartek, 17 lutego 2011

Prokuratura: nie damy akt ws. Jacka Zielińskiego

Wrocławska prokuratura apelacyjna nie przekaże swoich materiałów dotyczących trenera Jacka Zielińskiego. Wydział Dyscypliny PZPN chciał informacje dotyczące pracy szkoleniowca w Górniku Łęczna.


Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu przekazała do rzecznika dyscyplinarnego PZPN wniosek o warunkowe umorzenie śledztwa ws. Zielińskiego. Wniosek ten trafił także do sądu w Gliwicach, który ma go rozpatrzyć. Tymczasem Wydział Dyscypliny, do którego zgłosił się trener z prośbą o dobrowolne poddanie się karze pół roku dyskwalifikacji w zawieszeniu na dwa lata, za udział w korupcji, chce się zapoznać jeszcze z materiałami ws. jego pracy w Górniku Łęczna (czytaj tutaj). Z akt wynika, że Zieliński mógł wiedzieć o ustawianiu meczów w tym klubie (czytaj tutaj).

Korupcja w Piaście Gliwice - czytaj więcej
Korupcja w Górniku Łęczna - czytaj więcej 

- Nie przekażemy materiałów w tej sprawie bo skierowaliśmy już akta do sądu. Jeżeli Wydział Dyscypliny będzie chciał się z nimi zapoznać - to skierujemy ich właśnie do sądu - mówi blogowi Piłkarska Mafia jeden z prokuratorów.

WD ma się zająć ponownie sprawą Zielińskiego na jednym z kolejnych posiedzeń.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!