poniedziałek, 16 marca 2009

Prokuratura Krajowa zmienia politykę informacyjną?

Kiedy kilka dni temu Prokuratura Krajowa we Wrocławiu postawiła zarzuty byłym szefom Widzewa Łódź (czytaj o tym więcej tutaj) pojawiło się naturalne pytanie. Czy w takim razie uzupełniono lub zmieniono zarzuty wobec wcześniejszych podejrzanych, np. sekretarza generalnego PZPN Zdzisława Kręciny (o zarzutach dla niego czytaj tutaj).

Dzisiaj zapytałem o to nowego naczelnika W11 prokuratora Jarosława Dykę (w piątek do Wrocławia przyjechał sam minister sprawiedliwości by wręczyć mu nominacje. Co ciekawe zaledwie na kilkanaście dni, bo od 1 kwietnia biura terenowe PK zostają zlikwidowane a wydziały PZ trafiają do Prokuratur Apelacyjnych). I ku mojemu zdumieniu okazało się, że odpowiedzi na to istotne pytanie (w końcu Zdzisława K. zajmuje czołowe stanowisko w PZPN) nie dostanę. "Nie będziemy zdradzać tajemnicy śledztwa. To są detale" - stwierdził prokurator. Zapytany czy to oznacza zmianę polityki informacyjnej prokuratury odparł jednak, że nie. Z jego wypowiedzi wynikało, że będzie udzielał informacji jedynie na temat zatrzymań.

Cóż oznacza to chyba zmianę otwartości informacyjnej (oczywiście w granicach rozsądku) prowadzonej przez poprzedniego naczelnika Edwarda Zalewskiego, teraz prokuratora krajowego.

A pytania o zmianę zarzutów są jak najbardziej zasadne. Skoro były współwłaściciel Andrzej G. ma zarzut przywłaszczenia kilkunastu milionów złotych, a w tym samym śledztwie Zdzisław K. narażenie PZPN na stratę 350 tys. zł.i przelanie je na konta osób związanych z Widzewem, ale nie tych wskazanych przez sąd.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!