wtorek, 17 marca 2009

Nowe zarzuty dla Fryzjera?

Prokuratura intensywnie pracuje nad nowymi zarzutami dla Ryszarda F. pseudonim "Fryzjer" - dowiedział się blog pilkarskamafia.blogspot.com. Na razie jednak żadne informacje na ten temat nie są ujawniane.

Nowych zarzutów można się spodziewać najprawdopodobniej w ciągu miesiąca. Natomiast do końca czerwca ma trafić do sądu akt oskarżenia, w którym "Fryzjer" ma występować, jako szef gangu działającego od lat w polskim futbolu. Znacznie wcześniej - bo już najprawdopodobniej 20 lub 27 marca Ryszard F. usłyszy wyrok. Prokurator żąda dla niego 6,5 roku więzienia (więcej czytaj tutaj). Prokurator Krzysztof Grzeszczak w swojej mowie końcowej pytał, kim jest Ryszard F. i jaki jego obraz maluje się w relacjach znających go osób. I odpowiadał: "Ryszard F. wymyka się wszelkim regułom socjologicznym. To człowiek kameleon. Od miłego, starszego, dowcipnego zażywnego pana po bezwzględnego dyktatora. (...) Ta sprawa to tylko skromna część potencjału i wpływów, możliwości Ryszarda F. Ciekawe gdzie uczył się i terminował socjologicznych umiejętności wpływania na decyzje ludzkie. (...) Jak osoba o relatywnie niskim wykształceniu, relatywnie niskiej pozycji formalnej w polskiej piłce miała wpływ na osoby o wyższym wykształceniu, na sędziów (...) To jest jedno z nielicznych pytań, na które nie znamy odpowiedzi. (...) Na ten temat można byłoby mówić długo i barwnie." Prokurator cytował m.in. wyjaśnienia Mariana D.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!