czwartek, 4 lipca 2019

Kolejna rozprawa ws. byłego właściciela Groclinu Grodzisk Wielkopolski we wrześniu

Na 3 września Sąd w Grodzisku Wielkopolskim wyznaczył termin kolejnej rozprawy w  procesie Zbigniewa D. - b. właściciela Groclinu Grodzisk Wielkopolski. Proces rozpoczął się 10 maja 2018 roku.
Do ostatniej rozprawy doszło 24 czerwca. Proces jest na etapie przesłuchiwania świadków. 


 
Decyzję w sprawie przeniesienia procesu z Wrocławia do Gorzowa podjął w lipcu 2017 roku wrocławski sąd rejonowy, do którego trafił w czerwcu 2015 akt oskarżenia. Od zarzucanych oskarżonemu czynów minęło już aż 14 lat!!   

Wrocławska prokuratura postawiła Zbigniewowi D. - niegdyś jednemu z najbogatszych Polaków trzy zarzuty dotyczące meczów:
1. 7 maja 2004 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Amica Wronki 1:1
2. 16 kwietnia 2005 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Amica Wronki 4:0
3. 18 czerwca 2005 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Zagłębie Lubin 2:0 (PP)

Wraz ze Zbigniewem D. został oskarżony Władysława K. - były menadżer Groclinu, który początkowo chciał się poddać dobrowolnej odpowiedzialności karnej, ale ostatecznie zrezygnował i jego proces toczył się przed Sądem Rejonowym Wrocław - Śródmieście 6 czerwca zapadł wyrok skazujący w tej sprawie, ale możemy się spodziewać apelacji.

Korupcja w Groclinie Grodzisk Wielkopolski - czytaj więcej
 
Jak czytamy w akcie oskarżenia w Groclinie kupowano jedynie mecze wybrane przez prezesa. Były to mecze wskazane przez Zbigniewa D. ze względów ambicjonalnych (np. derby Wielkopolski) lub ze względu na układ tabeli. Spotkania derbowe były rozgrywane z Amicą Wronki i Lechem Poznań. Jednym z ustawionych meczów miało być spotkanie finałowe o Puchar Polski.
 

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!