czwartek, 3 sierpnia 2017

Postępowanie ws. meczów Górnika Zabrze zakończone

Rzecznik dyscyplinarny PZPN zakończył postępowanie wyjaśniające ws. Górnika Zabrze. Adam Gilarski poinformował blog Piłkarska Mafia, że nie stwierdzono żadnych podejrzanych i nietypowych zakładów bukmacherskich dotyczących meczów tego klubu.


O wszczęciu postępowania blog Piłkarska Mafia jako pierwszy poinformował na początku lipca.

Rzecznik dyscyplinarny przeanalizował informacje od kilku legalnie działających w Polsce zakładów bukmacherskich. Sprawdzał czy ktoś (i ewentualnie kto) wpływał na przebieg meczów klubu, który awansował w tym roku do Ekstraklasy. Takich działań nie stwierdzono. - Postępowanie dotyczące klubu zostało zakończone - zaznaczył Adam Gilarski.

Korupcja w Górniku Zabrze - czytaj więcej

Kilka tygodni temu prezes PZPN zwrócił uwagę na mecze Górnika Zabrze. Blog Piłkarska Mafia nie uzyskał jednak odpowiedzi na pytanie czy w związku z tymi podejrzeniami PZPN lub jego prezes złożyli zawiadomienie o przestępstwie. Natomiast postępowanie wszczął rzecznik dyscyplinarny.  

Kilkanaście dni temu rzecznik dyscyplinarny PZPN wystosował specjalne ostrzeżenie do środowiska piłkarskiego ws. zakładów bukmacherskich


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze   


Reklamy, które widzicie na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!