niedziela, 6 sierpnia 2017

Piłkarze ukarani za obstawianie meczów w zakładach bukmacherskich

Po ostrzeżeniach rzecznika dyscyplinarnego przed obstawianiem meczów w zakładach bukmacherskich nadszedł czas na kary dla tych co łamią przepisy. Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała trzech piłkarzy z niższych lig.


Kary zostały orzeczone przez KD 27 lipca.

Łukasza S. - (Przemsza Siewierz) ukarano 8 miesiącami zakazu działalności związanej z piłką nożną'
(to bardzo ciekawa historia, warta osobnego artykułu. Łukasz S. miał obstawić mecz towarzyski swojej drużyny grającej w A-klasie. Sam w spotkaniu - jak się dowiaduje blog Piłkarska Mafia - nie grał. Zakłady na ten pojedynek, z którego podobno nie ma żadnego protokołu, przyjmować miał STS). 

Dawida Cz. (ostatnio grającego w LKS Skalniak) - ukarano karą 5 tys. zł w zawieszeniu na 2 lata;

Rafała W.  (Huragan Wołomin) - ukarano karą 5 tys. zł w zawieszeniu na 2 lata;

Kary są nieprawomocne i przysługuje od nich odwołanie. Jak się dowiaduje blog Piłkarska Mafia wszyscy piłkarze nie grali w spotkaniach, za obstawianie których zostali ukarani. 

Kilka dni temu rzecznik dyscyplinarny skończył postępowanie wyjaśniające ws. rzekomego obstawiania meczów Górnika Zabrze.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!