piątek, 25 listopada 2016

Jerzy E. junior uniewinniony po raz drugi!

Sąd Rejonowy w Radomiu po raz drugi uznał, że nie ma dowodów by uznać za winnych byłego trenera Radomiaka Radom i byłego prezesa klubu Wiesława P. Wyrok, który został ogłoszony 22 listopada, nie jest prawomocny. 


Prokurator Marek Kaczmarzyk już zapowiedział apelację od tego orzeczenia.

Także w pierwszym procesie - Jerzy E. junior - i Wiesław P.  zostali uniewinnieni. Wyrok zapadł w sierpniu 2015. Sąd uznał, że nie ma dowodów na to, że mężczyźni złożyli propozycję korupcyjną Maciejowi S. - b. bramkarzowi Gwardii Warszawa.  Sędzia wręcz twierdził, że to piłkarz złożył propozycję oskarżony, ale nie została ona przyjęta. Chodziło o mecz Radomiaka Radom z Gwardią Warszawa z 15 maja 2004.

Prokurator Marek Kaczmarzyk odwołał się jednak od wyroku i Sąd Okręgowy w Radomiu w grudniu 2015 uchylił wyrok. Jerzy E. junior nie przyznaje się do zarzutu.

Korupcja w Radomiaku Radom - czytaj więcej

Ponowny proces rozpoczął się w czerwcu 2016Prokurator Marek Kaczmarzyk zażądał dla obu oskarżonych kar po pół roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata oraz po 2,5 tys. zł grzywny. Adwokaci i oskarżeni chcą uniewinnienia.
 
Jerzy E. junior został skazany za udział w ustawianiu meczów Korony Kielce.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!