środa, 9 września 2015

Jerzy E. junior uniewinniony. Prokuratura złożyła apelacje

Kolejny uniewinniający wyrok w aferze korupcyjnej dotyczącej ustawiania meczów w polskim futbolu. Sąd Rejonowy w Radomiu w sierpniu uniewinnił dwie osoby. 

Wrocławska prokuratura apelacyjna o korupcję w Radomiaku oskarżyła pod koniec 2013 cztery osoby. W marcu 2014 skazani zostali: b. kierownik drużyny Marek W. oraz b. piłkarz Gwardii Warszawa Maciej S., który miał przyjąć propozycję korupcyjną do Radomiaka.

Korupcja w Radomiaku Radom - kalendarium 


Na początku 2015 rozpoczął się proces Jerzego E. juniora - byłego trenera Radomiaka oraz byłego prezesa klubu Wiesława P.  13 sierpnia 2015 zapadł wyrok uniewinniający. Sąd uznał, że nie ma dowodów na to, że to Maciej S. złożył propozycję korupcyjną, która nie została przyjęta przez Jerzego E. juniora i Wiesława P. 
Prokuratura wniosła o uzasadnienie wyroku i 8 września złożyła zażalenie do Sądu Okręgowego w Radomiu.
 
Jerzy E. junior został skazany za udział w ustawianiu meczów Korony Kielce. Odwołał się, ale termin apelacji nie został jeszcze wyznaczony, mimo, że od wyroku minęły już prawie dwa lata (został ogłoszony w grudniu 2013).

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!