środa, 30 kwietnia 2014

Jerzy E. junior znowu oskarżony!

Trener Jerzy E. junior (syn byłego selekcjonera reprezentacji Polski) znowu został oskarżony. Tym razem wrocławska prokuratura apelacyjna zarzuciła mu udział w próbie przekupienia piłkarza Gwardii Warszawa.


Akt oskarżenia trafił pod koniec roku do Sądu Rejonowego w Radomiu. Dotyczył ustawiania meczów Radomiaka Radom, a oskarżone zostały cztery osoby:

1. Marek W. - b. kierownik drużyny Radomiak Radom 
2. Wiesław P. - b. prezes Radomiaka Radom
3. Jerzy E. junior - b. trener Radomiaka
4. Maciej S. - b. piłkarz Gwardii Warszawa 

Korupcja w Radomiaku Radom - czytaj więcej

Marek W. został oskarżony o dwa przestępstwa:
1. złożenie obietnicy 10 tys. zł łapówki Mariuszowi S. z Opola - sędziemu meczu  Radomiak Radom - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (5.09.2004). Arbiter został oskarżony w październiku 2013.
2. złożenie obietnicy 5 tys. zł  łapówki za zwycięstwo w meczu Piast Gliwice - Radomiak Radom z 25 września 2004. Piast, który także próbował ustawić ten mecz wygrał 2:0.

Jerzy E. junior i Wiesław P. są oskarżeni o próbę ustawienia wyjazdowego meczu Radomiaka z Gwardią Warszawa z 15 maja 2004. Jak wynika z akt śledztwa, do których dotarł blog Piłkarska Mafia  Jerzy E. junior, który był trenerem Radomiaka od 6 maja 2004 przed meczem zadzwonił do bramkarza Gwardii i zaproponował mu 1 tys. zł łapówki za pomoc w zwycięstwie Radomiaka, zawodnik chciał jednak więcej pieniędzy. Jerzy E. miał skonsultować się z prezesem Wiesławem P., a ten zgodził się na 2 tys. zł łapówki. Maciej S. miał przyjąć propozycję, jednak po rozmowie z rodziną, wycofał się z niej. Sam zgłosił się do prokuratury i złożył najpierw zeznania (jako świadek), a później wyjaśnienia (jako podejrzany). Nie uniknął kary bo prokuratura już wiedziała o ustawieniu tego meczu. Mógł jednak liczyć na na łagodniejszy wyrok. Gwardia wygrała ten mecz 3:1.

27 marca 2014 Sąd Rejonowy w Radomiu skazał dwie osoby, które dobrowolnie poddały się odpowiedzialności karnej za korupcję:
Marka W. na rok więzienia w zawieszeniu na 2 lata i 1,5 tys. zł grzywny
oraz Macieja S. na 12 miesięcy ograniczenia wolności (20 godzin tygodniowo na cele społeczne) w zawieszeniu na rok.

Jerzy E. junior i Wiesław P. nie przyznali się do zarzutów. Pół roku temu ten pierwszy został skazany za udział w ustawianiu meczów Korony Kielce


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!