środa, 9 grudnia 2015

Sąd uchyla uniewinnienie Jerzego E. juniora. Będzie nowy proces!

Sąd Okręgowy w Radomiu uchylił wyrok uniewinniający Jerzego E. juniora. Orzeczenie zapadło 4 grudnia. 


Od pierwszego wyroku, który zapadł w sierpniu 2015, odwołał się prokurator Marek Kaczmarzyk.  Sąd Rejonowy w Radomiu uniewinnił Jerzego E. juniora - byłego trenera Radomiaka oraz byłego prezesa klubu Wiesława P.  Uznał, że nie ma dowodów na to, że mężczyźni złożyli propozycję korupcyjną Maciejowi S. - b. bramkarzowi Gwardii Warszawa.  Sędzia wręcz stwierdził, że to piłkarz złożył propozycję oskarżony, ale nie została ona przyjęta. Chodziło o mecz Radomiaka Radom z Gwardią Warszawa z 15 maja 2004. 

Korupcja w Radomiaku Radom - kalendarium 


Sąd Okręgowy w Radomiu, do którego trafiła apelacja prokuratora, uznał, że sąd pierwszej instancji  nie dokonał właściwej oceny materiału dowodowego poprzez błędne ustalenie stanu faktycznego i niesłusznie uzna za niewystarczające wyjaśnienie głównego świadka oskarżenia - Macieja S.  B. bramkarz dobrowolnie poddał się odpowiedzialności karnej i został skazany w marcu 2014.

Jerzy E. junior został skazany za udział w ustawianiu meczów Korony Kielce. Odwołał się, ale termin apelacji nie został jeszcze wyznaczony, mimo, że od wyroku minęły już prawie dwa lata (został ogłoszony w grudniu 2013).

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!