czwartek, 30 czerwca 2016

Proces ws. Zagłębia Lubin znowu odroczony

Sąd Okręgowy we Wrocławiu odroczył do września proces odwoławczy dotyczący ustawiania meczów Zagłębia Lubin. Rozprawę odroczono bo nie stawił się jeden ze świadków. 

Do przesłuchania sądowi został jeszcze Przemysław K. (skazany za udział w ustawianiu meczów Górnika Polkowice).

Korupcja w Zagłębiu Lubin - kalendarium

Od wyroków, które zapadły 6 lipca 2015, odwołało się 5 z 10 skazanych: obecny piłkarz Piasta Gliwice Jakub Sz., grający w poprzednim sezonie w Cracovii Mateusz Ż. (w poprzednim sezonie Pogoń Siedlce), Artur J. (ostatnio Znicz Pruszków), Rafał P. i Janusz K.  

Szczegóły zarzutów - czytaj więcej

Akt oskarżenia przeciwko 20 osobom mającym ustawiać mecze Zagłębia Lubin trafił do sądu w grudniu 2011. Najpierw dobrowolnie poddało się odpowiedzialności karnej i zostało skazanych 9 osób, później jeszcze karze poddał się i został skazany Ireneusz K. 

Sprawa dotyczy wiosny 2004 i sześciu ustawionych meczów II ligi (Zagłębie walczyło wówczas o awans do I ligi) oraz dodatkowo spotkania Cracovia - Zagłębie Lubin z maja 2006 (czytaj tutaj). Kwoty łapówek wahały się od 9 (dla sędziego meczu z Cracovią z 2004) do 200 tys. zł (dla zawodników RKS Radomsko - o akcie oskarżenia czytaj tutaj).

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!