piątek, 22 października 2010

Akt oskarżenia ws. meczu RKS Radomsko z Zagłębiem Lubin

Jest kolejny akt oskarżenia ws. korupcji w polskim futbolu. Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu przesłała do Sądu Rejonowego w Radomsku sprawę 21 byłych piłkarzy RKS Radomsko.


Mieli oni przyjąć 200 tys. zł. łapówki za ustawienie meczu II ligi z Zagłębiem Lubin 6 czerwca 2004 roku – opowiada prokurator Jerzy Kasiura. Zagłębie wygrało ten mecz na wyjeździe 1:0. Po tym spotkaniu doszło do burd, a piłkarzy z Radomska policja musiała ochraniać przed własnymi kibicami. Jak się dowiedział blog Piłkarska Mafia - zarzuty usłyszeli niemal wszyscy zawodnicy z kadry wiosennej RKS. Nie ma wśród nich jedynie grających wówczas obcokrajowców oraz kilku najmłodszych zawodników. Ci, którzy w meczu nie grali usłyszeli zarzuty paserstwa.

Korupcja w RKS Radomsko - czytaj więcej

Wobec siedemnastu oskarżonych, prokurator wystąpił do sądu z wnioskami o wydanie wyroku skazującego, bez konieczności przeprowadzenia rozprawy.

Osobno do sądu trafi akt oskarżenia dotyczący podejrzanych ze strony Zagłębia Lubin.

Czytaj o tym jak piłkarze Zagłębia i RKS zgłaszali się do prokuratury
Czytaj jak RKS Radomsko sprzedał mecz Górnikowi Polkowice

Do tej pory w śledztwie dotyczącym korupcji w polskiej piłce nożnej podejrzanych jest 416 osób, którym przedstawiono około 1800 zarzutów. Dotychczas do sądów skierowano 10 aktów oskarżenia, którymi objęto 342 oskarżonych. Sądy skazały prawomocnie 110 osób.

Korupcja w Zagłębiu Lubin - kalendarium


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!