sobota, 18 czerwca 2016

Były sędzia Piotr W. skazany po raz piąty!

Sąd Rejonowy Kraków Krowodrze skazał byłego krakowskiego sędziego Piotra W. Arbiter poddał się dobrowolnej odpowiedzialności karnej. 


Wyrok zapadł w ubiegłym tygodniu. Piotr W. został skazany za dwa zarzuty dotyczące udziału w ustawianiu meczów na rok i dwa miesiące więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Zarzuty dotyczyły ustawiania meczów Cracovia - Ruch Chorzów (17 sierpnia 2003) i RKS Radomsko - Podbeskidzie Bielsko Biała (3 września 2003). Piotr W. przyznał się do zarzutów i złożył wyjaśnienia

Korupcja w Cracovii - czytaj więcej
Korupcja w RKS Radomsko -czytaj więcej

Były sędzia, w swoich wyjaśnieniach bardzo wiele wniósł do śledztwa dotyczącego korupcji w polskim futbolu.

Piotr W. to jeden z rekordzistów w tym śledztwie. Był oskarżany przez wrocławską prokuraturę pięć razy! Cztery razy został już skazany: w procesie dotyczącym ustawiania meczów przez Szczakowiankę Jaworzno, KSZO, Ceramikę Opoczno i Stasiaka Opoczno, Piasta Gliwice i tzw. gangu Fryzjera.

W tym tygodniu ruszył proces pozostałych oskarżonych o udział w ustawianiu meczów Cracovii - Jacka P. i Rafała R.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!