piątek, 27 listopada 2015

Prokurator rezygnuje z przesłuchania kilkunastu świadków. Sąd i obrońcy mówią "nie"!

Nie uda się skrócić procesu ws. ustawiania meczów GKS Bełchatów. Sąd Rejonowy w Bełchatowie odrzucił wniosek prokuratora, który chciał zrezygnować z przesłuchania części świadków. 


Korupcja w GKS Bełchatów - kalendarium

Robert Tomankiewicz złożył wniosek o zrezygnowanie z przesłuchanie kilkunastu świadków, których zeznania miały dotyczyć b. sędziego Krzysztofa Z. Śledczy wnioskował wezwanie ich do sądu, w akcie oskarżenia, ale po tym jak arbiter poddał się dobrowolnej odpowiedzialności karnej i został już skazany, uznał, że nie ma już takiej potrzeby.  Jednak - jak relacjonuje Maciek Wiśniewski na portalu belsport.pl - zaprotestowali obrońcy twierdząc, że przesłuchanie tych osób jest niezbędne. Sąd podzielił te opinie adwokatów i wniosek prokuratora odrzucił. To może oznaczać wydłużenie procesu nawet o kilka miesięcy.

Przeczytajcie relację z procesu Macieja Wiśniewskiego

Na następną rozprawę wezwano Ryszarda F. pseudonim Fryzjer. Na wtorkowej zeznawali (wspomniany wcześniej) b. sędzia Krzysztof Z., b. piłkarz Polaru Wrocław Marcin F. oraz b, sędzia Andrzej K. Ten pierwszy potwierdził swój udział w ustawianiu meczów GKS, Marcin F. odmówił składania zeznań.

Pełna lista oskarżonych o ustawianie meczów GKS Bełchatów
Lista ustawionych meczów GKS

Akt oskarżenia ws. korupcji w GKS Bełchatów trafił do sądu we wrześniu 2014Oskarżeni mieli ustawić lub próbować ustawić 31 meczów. 16 z 29 oskarżonych, którzy poddali się dobrowolnej odpowiedzialności karnej, zostało już skazanych.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!