czwartek, 3 września 2015

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wyznacza termin procesu ws. b. sędziów i obserwatorów

Na 14 października (godz. 9.00) sąd wyznaczył termin rozpatrzenia odwołania od wyroku, który zapadł w lipcu 2014. Wszyscy oskarżeni zostali wówczas skazani!


Ta sprawa to wątek wyłączony przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu z głównej sprawy dotyczącej działalności tzw. gangu Fryzjera. Od wyroku odwołało się 16 z 24 skazanych (listę znajdziecie tutaj).
Wśród apelujących są m.in.: Marek M. - były międzynarodowy sędzia z Ciechanowa,
Arkadiusz T. - były sędzia z Poznania, były szef szkolenia wielkopolskich sędziów, Stanisław Ż. - były sędzia i obserwator PZPN z Leszna oraz były szef komisji szkolenia kolegium sędziów PZPN, Jacek K. były obserwator PZPN i szef kolegium sędziów Zachodniopomorskiego OZPN,

W drugim wątku - tym głównym dotyczącym tzw. gangu Fryzjera - oskarżone są 34 osoby - m.in. byli sędziowie, obserwatorzy, działacze i piłkarze. Na ławie oskarżonych zasiadają oprócz Ryszarda F. m.in. pierwszy polski sędzia zawodowy Grzegorz G., były członek zarządu PZPN Henryk Klocek, były piłkarz Lecha Poznań Piotr Reiss oraz znany działacz piłkarski i obserwator PZPN, była gwiazda Canalu + Wit Ż. 

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!