niedziela, 26 stycznia 2014

B. sędzia Mariusz R. skazany za korupcję!

Sąd Rejonowy w Koninie skazał za korupcję Mariusza R. - b. arbitra z Tychów. Wyrok zapadł 16 stycznia. Mariusz R. poddał się dobrowolnie odpowiedzialności karnej. To był trzeci akt oskarżenia ws. Mariusza R. Został już wcześniej skazany za korupcję w Arce Gdynia, a przed wrocławskim sądem odpowiada za rzekome działanie w tzw. gangu Fryzjera.
 
Teraz został skazany za udział w ustawieniu następujących meczów:
13 marca 2004 Aluminium Konin - Pogoń Szczecin 0:2 (przyjęcie propozycji korupcyjnej ze strony Aluminium, pieniądze za ustawienie meczu Mariusz R. przyjął jednak od Pogoni)
3 maja 2004 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:0 (przyjęcie propozycji ze strony Cracovii, pieniądze jednak arbiter przyjął od Zagłębia Lubin)
12 maja 2004 Jagiellonia Białystok - Aluminium Konin 2:0 (za to spotkanie Mariusz R. ma dwa zarzuty - dotyczące przyjęcia łapówki od Jagiellonii i przyjęcia propozycji korupcyjnej od Aluminium)
7 sierpnia 2004 Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów 1:2 (przyjęcie propozycji ze strony Jagiellonii)
9 października 2004 MKS Mława - Radomiak Radom 2:2 (przyjęcie propozycji ze strony MKS Mławy)
30 października 2004 GKS Bełchatów - Górnik Polkowice 6:1 (przyjęcie 10 tys. zł od Bełchatowa. Mecz ten próbował też ustawić Górnik Polkowice)
27 kwietnia 2005 GKS Bełchatów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:1 (przyjęte 5 tys. zł od GKS)
3 maja 2005 MKS Mława - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:2 (przyjęcie propozycji od Mławy, pieniądze natomiast od KSZO)

Korupcja w Cracovii - kalendarium
Korupcja w Jagiellonii Białystok - kalendarium
korupcja w MKS Mława - kalendarium
korupcja w GKS Bełchatów - kalendarium


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  

Zobacz nasz profil na Facebooku  
Zobacz nasz profil na Twitterze    


Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc przeczytałeś/przeczytałaś ten artykuł do tego miejsca bo to zastanów się czy nie warto kliknąć kilka razy więcej w reklamy.