czwartek, 12 września 2013

Piotr Reiss wezwany do PZPN! Sprawa ws. korupcji

Piotr Reiss został wezwany na dzisiejsze posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej PZPN - dowiedział się blog Piłkarska Mafia. KD prowadzi postępowanie ws. rzekomego ustawiania meczów przez byłego piłkarza Lecha Poznań.
Postępowanie Komisji w tej sprawie już trwa, ale dzisiaj pierwszy raz wezwano Reissa osobiście. Były piłkarz przyszedł na posiedzenie ze swoim pełnomocnikiem. Nie składał dzisiaj wyjaśnień. Termin następnego posiedzenia wyznaczono na 10 października. Zarzuty Reissowi postawił rzecznik dyscyplinarny PZPN. Jak podaje TVN24.pl - były piłkarz ma dzisiaj ogłosić oświadczenie na swojej stronie

korupcja w Lechu Poznań - kalendarium

Prokuratorski akt oskarżenia w sprawie tego piłkarza trafił do sądu we Wrocławiu w lipcu 2010.  Proces w tej sprawie trwa. Piłkarz został zatrzymany w lutym 2009  i usłyszał trzy zarzuty.  Kolejarz szybko zawiesił swojego zawodnika, a później nie przedłużył z nim kontraktu. Reiss trafił do Warty Poznań, ale wrócił do Lecha.
Reiss skończył karierę piłkarską w ubiegłym sezonie. Jest teraz doradcą zarządu klubu ds. sportowych.

Wyjaśnienia Roberta D. - byłego masażysty Lecha Poznań
  
Wyjaśnienia Zbigniewa W. - byłego piłkarza Lecha Poznań

W czerwcu 2010 WD PZPN na wniosek rzecznika dyscyplinarnego uznał, że Lech nie będzie karany za korupcję bo gra na licencji Amiki Wronki.


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze