piątek, 3 sierpnia 2012

PZPN odwołuje się ws. Dariusza Wdowczyka

Zarząd PZPN nie zgadza się z obniżeniem kary dyskwalifikacji wobec Dariusza Wdowczyka. Skazany za ustawianie meczów Korony Kielce szkoleniowiec w lipcu odzyskał licencję (czytaj tutaj). 

PZPN informuje na swojej stronie internetowej, że zarząd związku podjął decyzję o wniesieniu skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego na orzeczenie Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl  zmieniające orzeczenie Najwyższej Komisji Odwoławczej i wymierzające Dariuszowi Wdowczykowi karę 4 lat dyskwalifikacji. Zdaniem Komisji Dyscyplinarnej tezy zawarte w orzeczeniu Trybunału Arbitrażowego godzą w autonomię i niezależność PZPN, w tym niezależność orzeczniczą
Komisji Dyscyplinarnej i Najwyższej Komisji Odwoławczej.

Dariusz Wdowczyk został ukarany przez Wydział Dyscypliny PZPN na 7 lat bezwzględnej dyskwalifikacji w lutym 2010 (czytaj tutaj) - miała ona obowiązywać do 2016, Trybunał Olimpijski był jednak łaskawy. Skrócił karę do 4 lat lat (czytaj tutaj).

 Korupcja w Koronie Kielce - kalendarium

Dariusz Wdowczyk skazany we wrześniu 2009 na 3 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat, 100 tysięcy złotych grzywny, 3 letni zakaz udziału w organizacji profesjonalnych zawodów sportowych. Musiał też zapłacić 20 tys. 470 zł. kosztów sądowych (o wyroku czytaj tutaj).

Jak pisze Przegląd Sportowy zarząd PZPN nie zgodził się także na przyznanie licencji trenerskiej Januszowi Wójcikowi oskarżonemu o ustawianie meczów Świtu N owy Dwór Mazowiecki (czytaj tutaj).

Czytaj wyjaśnienia Janusza Wójcika  b. trenera Świtu NDM
Korupcja w Świcie Nowy Dwór - kalendarium

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!