czwartek, 12 lipca 2012

Kolejne kary za korupcję

Wydział Dyscypliny PZPN wydał kolejne kary za korupcję w polskim futbolu.

Najsurowiej - wykluczeniem ze struktur PZPN - WD ukarał Krzysztofa F. skazanego za ustawianie meczów Kolejarza Stróże (czytaj tuta) i  Kmity Zabierzów (czytaj tutaj).

Korupcja w Kmicie Zabierzów - kalendarium
Korupcja w Kolejarzu Stróże - kalendarium

Jakuba W. - b. gracza Elany Toruń ukarano 1,5 letnią dyskwalifikacją w zawieszeniu na rok, a Piotra Ch. - b. gracza Wisły Sandomierz na pół roku dyskwalifikacji w zawieszeniu na rok. Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte z przepisu mówiącego o tym, że osoby mające wiedzę o korupcji w sporcie powinny fakt ten zgłosić organom ścigania lub dyscyplinarnym. Jak dowiedział się blog Piłkarska Mafia - obaj piłkarze zostali ukarani za próbę pośrednictwa w sprzedaży meczu klubu, który o tym nic nie wiedział. Do zdarzenia doszło w marcu 2010. Najprawdopodobniej chodziło o zarobki na zakładach bukmacherskich. Rzecznik dyscyplinarny PZPN nie udziela żadnych szczegółowych informacji w tej sprawie. 

Za tydzień zostanie ogłoszona kara dla Grzegorza D. - b. sędziego z Krakowa (szczegóły oskarżenia tutaj). Odroczono natomiast sprawy Przemysława K. (skazanego za ustawianie meczów Górnika Polkowice - czytaj tutaj) i Jacka M. (skazanego za ustawianie meczów Górnika Polkowice i Zagłębia Lubin - tu znajdziecie jego wyjaśnienia ze śledztwa).

korupcja w Górniku Polkowice - kalendarium
korupcja w Zagłębiu Lubin - kalendarium

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!