czwartek, 2 lutego 2012

Kolejne wyroki ws. korupcji w polskim futbolu

Wrocławski sąd rejonowy skazał w środę 17 osób oskarżonych o ustawianie meczów Heko Czermno, Miedzi Legnica, Sandecji Nowy Sącz i Kmity Zabierzów (czytaj tutaj). W ostatniej chwili z dobrowolnego poddania się karze zrezygnowały trzy osoby.


Swoje wnioski wycofali:
14. Piotr P. - były sędzia z Warszawy
18. Leszek L. - działacz Sandecji Nowy Sącz
19. Tomasz Sz. - były piłkarz Sandecji Nowy Sącz

Skazani zostali natomiast:
1. Arkadiusz D. - były sędzia z Opola - roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata, 3 tys. zł grzywny oraz zakazu działania w profesjonalnym futbolu przez rok. 
2. Nikodem A. - były sędzia z Poznania - trzech miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata, 1 tys. zł grzywny oraz zakazu działania w profesjonalnym futbolu przez rok i zwrotu 500 zł wziętej łapówki.
3. Krzysztof F. - były piłkarz Kmity Zabierzów - 2,5 więzienia w zawieszeniu na trzy lata, 4 tys. zł grzywny oraz zakazu działania w profesjonalnym futbolu przez cztery lata. 
4. Kazimierz D. - były wiceprezes i sponsor Kmity Zabierzów - dwóch lat więzienia w zawieszeniu na trzy lata, 18 tys. zł grzywny oraz zakazu działania w profesjonalnym futbolu przez pięć lat. 
5. Michał Z. - b. sędzia z Warszawy - 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, 7,2 tys. zł grzywny oraz zakazu działania w profesjonalnym futbolu przez pięć lat i zwrotu 5 tys. zł wziętej łapówki.
6. Piotr K. - b. sędzia z Katowic - roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata, 1,2 tys. zł grzywny oraz zakazu działania w profesjonalnym futbolu przez roku i zwrotu 8 tys. zł wziętej łapówki.
7. Marcin Sz. - b. sędzia z Częstochowy - roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata, 7 tys. zł grzywny oraz zakazu działania w profesjonalnym futbolu przez dwa lata i zwrotu 7 tys. zł wziętej łapówki.
8. Andrzej Sz. - b. sędzia - roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, 2,5 tys. zł grzywny oraz zakazu działania w profesjonalnym futbolu przez dwa lata i zwrotu 4 tys. zł wziętej łapówki.
9. Grzegorz P. - były kierownik Heko Czermno - dwóch lat więzienia w zawieszeniu na trzy lata, 3 tys. zł grzywny oraz zakazu działania w profesjonalnym futbolu przez pięć lat. 
10. Zbigniew K. - byly trener Heko Czermno - roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata, 1,5 tys. zł grzywny oraz zakazu działania w profesjonalnym futbolu przez dwa lata. 
11. Krystian K. - były piłkarz Heko Czermno - pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata, 1 tys. zł grzywny. 
12. Radosław K. - były piłkarz Heko Czermno (obecnie KSZO Ostrowiec) - pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata, 1  tys. zł grzywny.
13. Jarosław S. - były piłkarz Heko Czermno - roku i dwóch miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata, 2,5 tys. zł grzywny oraz zakazu działania w profesjonalnym futbolu przez dwa lata.
14. Stanisław G. - b. obserwator PZPN z Katowic - 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata, 3,5 tys. zł grzywny oraz zakazu działania w profesjonalnym futbolu przez dwa lata i zwrotu 500 zł wziętej łapówki.
15. Leszek K. - b. obserwator PZPN - roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata, 3,2 tys. zł grzywny oraz zakazu działania w profesjonalnym futbolu przez dwa lata i zwrotu 2,5 zł wziętej łapówki.
16. Piotr B. - piłkarz Świtu Nowy Dwór - roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata, 1,6 tys. zł grzywny i zwrotu 2 tys. zł wziętej łapówki.
17. Ryszard Ł. - b. obserwator z Kielc - roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, 1 tys. zł grzywny oraz zakazu działania w profesjonalnym futbolu przez trzy lata i zwrotu 5 tys. zł wziętej łapówki.

korupcja w Miedzi Legnica - kalendarium
korupcja w Heko Czermno - kalendarium
korupcja w Kmicie Zabierzów - kalendarium 
korupcja w Sandecji Nowy Sącz - kalendarium
Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!