piątek, 13 lipca 2012

Łukasz Sapela: jeden skurczysyn pojechał...

Przegląd Sportowy zamieszcza dzisiaj wywiad z byłym bramkarzem GKS Bełchatów. Łukasz Sapela jest podejrzany o ustawianie meczów tego klubu (czytaj tutaj).


Łukasz Sapela, który pożegnał się z klubem, po nagłośnieniu informacji o tym, że ma postawione zarzuty (czytaj tutaj), odpowiadał m.in. jak dowiedział się, że ma mieć postawiony zarzut:
"Byłem na bieżąco z informacjami o korupcji, czytam to, co piszą w gazetach i na portalach. Ale kiedy odebrałem pismo, w pierwszej chwili włosy stanęły mi dęba. Nie chcę rzucać nazwiskami, ale ze sprawdzonych źródeł wiem, że dwie osoby o wszystkim wiedziały. Jedna z nich na własną rękę pojechała do prokuratury i opowiedziała o sprawie. Nie wiem, co mówiła, trudno to teraz ocenić. Ale, krótko mówiąc, wygląda to tak: jeden skurczysyn pojechał i sam się oczyścił, a teraz bekać będą inni, chociaż nie wiem za co. Zamiast łapać grube ryby, strzelają do takich leszczy jak my".

Korupcja w GKS Bełchatów - kalendarium

"(..) W żadnym z tych rzekomo ustawionych spotkań nie zagrałem. Wystąpiłem w jednym meczu pucharowym w sezonie 2003/04 i bodajże w siedmiu w następnym sezonie. Byłem bardzo młody, a wówczas wiele spraw było poza młodymi zawodnikami. W szatni rządziła starszyzna, młodzież o niczym nie słyszała".

Cały wywiad znajdziecie tutaj.

Ustawione mecze GKS Bełchatów - szczegóły z aktu oskarżenia ws. tzw. gangu Fryzjera 

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć