czwartek, 15 września 2011

Kolejne kary WD PZPN za korupcję

Wydział Dyscypliny PZPN podjął kolejne decyzje o karach za korupcję.

Były obserwator PZPN Wiesław Wlizło został ukarany dwuletnią dyskwalifikacją. Został on oskarżony przez wrocławską prokuraturę o udział w ustawianiu meczów przez Unię Janikowo (czytaj tutaj), dobrowolnie poddał się karze i został skazany w listopadzie 2010 roku na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lat, 3 lat zakazu działania w profesjonalnym sporcie, 2 tys. zł. grzywny, zwrotu 2 tys. zł. wziętej łapówki (czytaj tutaj).

Korupcja w Unii Janikowo - kalendarium


Krzysztof Filipczak, ostatnio gracz futsalowy (zakończył już karierę) został ukarany sześcioma miesiącami dyskwalifikacji. Został on oskarżony o udział w ustawieniu meczu Kolejarza Stróże (czytaj tutaj), dobrowolnie poddał się karze 4 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata oraz tysiąca złotych grzywny.

Wydział Dyscypliny odroczył natomiast rozpatrzenia Macieja Iwańskiego oskarżonego o udział w ustawieniu w maju 2006 roku meczu Cracovia - Zagłębie Lubin (czytaj tutaj), jako jeden z niewielu oskarżonych nie przyznał się do zarzutu. Jego adwokat dzisiaj poprosił o odroczenie posiedzenia w tej sprawie bo chce złożyć wnioski dowodowe - powiedział blogowi Piłkarska Mafia Artur Jędrych, szef WD.


Korupcja w Zagłębiu Lubin - kalendarium

korupcja w Cracovii - kalendarium

WD odroczył także dzisiaj rozpatrzenie sprawy b. sędziego Marcina Wróbla (tu czytaj list otwarty sędziego napisany specjalnie dla naszego bloga), który nie stawił się na posiedzenie. Nie wiadomo także czy otrzymał wezwanie bo wydział nie dostał tzw. "zwrotki".
WD kolejny raz rozpatruje sprawę Wróbla. W grudniu 2009 roku został zdyskwalifikowany na cztery lata (czytaj tutaj).  Został oskarżony ponad roku temu w wątku dotyczącym tzw. gangu Fryzjera (czytaj tutaj)

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!