środa, 10 marca 2010

Akt oskarżenia ws. korupcji w Kolejarzu Stróże

Jest kolejny akt oskarżenia ws. korupcji w polskim futbolu. Tym razem dotyczy sześciu osób zamieszanych w ustawianie meczów Kolejarza Stróże. Wśród oskarżonych jest były piłkarz i menadżer tego klubu Grzegorz K. - syn senatora PiS Stanisława Koguta (więcej tutaj). Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Gorlicach.

Już ponad rok temu pytałem na tym blogu czy Kolejarz Stróże sprzedawał mecze (czytaj tutaj). Teraz okazuje się, że według wrocławskiej Prokuratury Apelacyjnej i CBA mecze kupował!

Oskarżeni to:
1. Grzegorz K. - były menadżer i piłkarz Kolejarza Stróże (4 zarzuty)
2. Andrzej B. nazywany też "Małym Fryzjerem" - pośrednik (3 zarzuty)
3. Krzysztof F. - były piłkarz, reprezentant Polski w futsalu, pośrednik w tej sprawie (1 zarzut)
4. Krzysztof Ł. - były trener Kolejarza Stróże, teraz szkoleniowiec Okocimski KS Brzesko (1 zarzut)
5. Albert S. - były trzecioligowy sędzia piłkarski z Zabrza, obecnie zatrudniony na Politechnice Śląskiej (3 zarzuty)
6. Piotr K. - były sędzia piłkarski z Tychów(1 zarzut)

Korupcja w Kolejarzu Stróże - kalendarium

Dobrowolnie poddali się karze:
1. Grzegorz K. - 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 5250 zł grzywny, 3 letniego zakazu działania w profesjonalnym futbolu, 5 tys. zł świadczenia pieniężnego.
2. Krzysztof F. 4 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata i tysiąca zł grzywny. 

Grzegorz K. i Andrzej B.:

1. w sierpniu 2005 roku obiecali sędziemu Albertowi S. łapówkę w nieustalonej kwocie za ustawienie meczu z 27 sierpnia 2005 roku Górnik Wieliczka - Kolejarz Stróże. Jednak pieniędzy nie przekazano.

2. we wrześniu 2005 roku wręczyli sędziemu Piotrowi K. 3 tysiące złotych łapówki za ustawienie meczu z 25 września 2005 roku Kolejarz Stróże - Pogoń Leżajsk.

3. w maju 2006 roku obiecali Albertowi S., a następnie wręczyli 2 tys. zł. łapówki za ustawienie meczu z 14 maja 2006 roku Tłoki Gorzyce - Kolejarz Stróże.

Grzegorz K. i Krzysztof F.:

4. w kwietniu 2006 roku obiecali co najmniej 4 tysiące złotych łapówki sędziemu Władysławowi Łężnemu za ustawienie meczu z 30 kwietnia 2006 roku Kolejarz Stróże - Stal Sanok.

Krzysztof Ł. został oskarżony o to, że w sierpniu 2005 w celu zapewnienia awansu do II ligi swojemu klubowi Kolejarz Stróże umówił Grzegorza K. z Andrzejem B., który miał pośredniczyć w kupowaniu meczów.

Albert S. jest oskarżony oprócz przyjęcia łapówki za mecz Tłoki Gorzyce - Kolejarz Stróże, Górnik Wieliczka - Kolejarz Stróże, a także, za ustawienie spotkania z 23 października 2004 Polonia Przemyśl - Motor Lublin. Od Romana D.
Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!