czwartek, 5 maja 2011

WD PZPN idzie na rekord!

Sprawa łamania zakazu trenowania przez Andrzeja B. oskarżonego o korupcję w czterech sprawach ciągle nie ma finału w Wydziale Dyscypliny PZPN. Postępowanie w jego sprawie zostało po raz kolejny odroczone. 

Postawa WD PZPN wydaje się zupełnie bezsensowna. Dzisiaj odroczono kontynuowanie zawieszonej trzy tygodnie sprawy bo dwaj świadkowie - piłkarze Hutnika Warszawa zdają egzaminy maturalne. Czyżby wcześniej nie było o tym wiadomo? Było. "Sprawę odroczono już wcześniej" - powiedział blogowi Piłkarska Mafia Artur Jędrych, szef WD PZPN. Przypomnę, że postępowanie dotyczy domniemanego złamania nakazu powstrzymania się od trenowania klubów ligowych. N Sport kilka miesięcy temu ujawnił, że Andrzej B. nazywany Małym Fryzjerem jest szkoleniowcem Hutnika Warszawa (czytaj tutaj).

Cała sprawa chyba nie ma tak naprawdę znaczenia bo trzy tygodnie temu WD PZPN wykluczył dożywotnio Andrzeja B. ze swoich struktur (szczegóły znajdziecie tutaj). Chyba, że chodzi o odwleczenie decyzji ze względu na obawę, że przy uznaniu, że trener zakaz złamał to trzeba będzie ukarać też władze Hutnika? Ciekawe co na to minister sportu, który interweniował w styczniu w związku z opieszałością WD. Pewnie zapomniał, ma tyle spraw na głowie ...

Andrzej B. jest oskarżony o korupcję w Koronie Kielce, Motorze Lublin, Unii Janikowo i Kolejarzu Stróże (oskarżono go o prawie 80 przestępstw - wszystkie opisane znajdziecie tutaj).
Czytaj komu miał pomagać ustawiać mecze Andrzej B.
Czytaj o drugim zatrzymaniu Andrzeja B.
Czytaj o tym kiedy Andrzej B. wyszedł na wolność.
Dziś też WD PZPN odroczył sprawę Henryka Klocka - byłego barona PZPN z Wybrzeża oskarżonego o korupcję w akcie oskarżenia dotyczącym gangu Fryzjera. Wydział czeka na dodatkowe materiały z prokuratury. Ciekawe po co. Akt oskarżenia, który szczegółowo opisuje proceder ustawiania meczów przez Henryka Klocka, zapewne trafił do PZPN w ubiegłym roku. Jeżeli są wątpliwości - chętnie pomogę, zapraszam do przeczytania publikacji na tym blogu...
Na przykład o tym jak Henryk Klocek pomagał Arce Gdynia w ustawianiu meczów.

KORUPCJA W ARCE GDYNIA
Czytaj listę oskarżonych w głównym akcie oskarżenia.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!