poniedziałek, 27 grudnia 2010

Proces Eugeniusza Kolatora w Warszawie

Proces dotyczący domniemanej niegospodarności w Polskim Związku Piłki Nożnej będzie się toczył przed warszawskim sądem okręgowym. Sprawa została tam przeniesiona na wniosek obrony - poinformowano PAP w katowickim sądzie, gdzie pierwotnie trafił akt oskarżenia.


Decyzja o przeniesieniu procesu jest prawomocna. Jeszcze w tym tygodniu akta zostaną przesłane do stolicy - poinformował rzecznik katowickiego sądu okręgowego, Jacek Krawczyk.

Już wcześniej sędziowie z Katowic chcieli przeniesienia procesu gdzie indziej, motywując to troską o dobro wymiaru sprawiedliwości. Z akt wynikało bowiem, że jedną z pokrzywdzonych instytucji jest właśnie Sąd Okręgowy w Katowicach. Tych obaw nie podzielił Sąd Najwyższy.

Jak powiedział sędzia Krawczyk, sprawa trafi jednak ostatecznie do Warszawy. Jej przekazanie następuje na wniosek jednego z obrońców. Wskazał on, że proces powinien się toczyć w Warszawie, bo to stolica jest miejscem zarzucanego w akcie oskarżenia przestępstwa (to w Warszawie mieści się siedziba PZPN).

Akt oskarżenia w sprawie domniemanej niegospodarności w PZPN skierowała do sądu w maju wrocławska prokuratura apelacyjna (czytaj tutaj).

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - warto kliknąć!