piątek, 27 czerwca 2008

Kompromitacja Wydziału Dyscypliny PZPN

Rozgrywki ligowe coraz bliżej, a WD PZPN znowu nie jest w stanie podjąć szybkiej decyzji ws. kar dla kolejnych klubów podejrzanych o korupcję. Jak już pisałem chodzi o Koronę Kielce i Jagiellonię Białystok.


WD odroczył decyzję ws. Korony i Jagiellonii do 1 lipca.
"Korona złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze, ale nie mogliśmy zaakceptować tej propozycji. Klub zaproponował 12 minusowych punktów i 100 tys. złotych grzywny. Naszym zdaniem jedynie możliwa kara to degradacja. Dlatego poprosiliśmy o zmodyfikowanie wniosku. Klub ma czas do 1 lipca, aby się nad tym zastanowić" - poinformował szef Wydziału Dyscypliny Adam Gilarski.

Korupcja w Koronie Kielce - czytaj więcej

"Zdaniem prokuratury Jagiellonii można postawić zarzuty w sześciu zdarzeniach w sezonach 2003/2004 i 2004/2005, my dopatrzyliśmy się siedmiu. Klub z kolei uznaje tylko dwa takie przypadki. Do 1 lipca Jagiellonia ma na piśmie ustosunkować się do zarzutów - dodał Gilarski.

Korupcja w Jagiellonii Białystok - czytaj więcej

Czy i tym razem WD nie uda się orzec kar przed rozpoczęciem rozgrywek ? W ubiegłym roku w takiej sytuacji było Zagłębie Sosnowiec, które zdegradowano już w trakcie ligi. A co to za gra gdy wiadomo, że spadnie się tak czy siak...


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!