czwartek, 19 czerwca 2008

Jagiellonia i Korona zagrożone degradacją !

Jagiellonia Białystok i Korona Kielce kolejnymi klubami zagrożonymi degradacją za korupcję w polskim futbolu. Wrocławska prokuratura przekazała dowody w tej sprawie wydziałowi dyscypliny PZPN.
Materiały dotyczą 10 meczów kupionych przez Koronę Kielce w sezonie 2003/2004 , kiedy klub walczył o awans do drugiej ligi i 6 meczów Jagiellonii Białystok. Prokurator Edward Zalewski powiedział, że jest to część materiałów, które bez szkody dla śledztwa można było ujawnić PZPN. Na razie nie wiadomo kiedy wydział dyscypliny się nimi zajmie i jakie będą kary.

Korupcja w Koronie Kielce - czytaj więcej
Korupcja w Jagiellonii Białystok - czytaj więcej

Tymczasem CBA zatrzymało kolejnego podejrzanego w sprawie korupcji w Koronie Kielce. Jest to Ireneusz M. - obserwator PZPN , który miał wziąć 3 tysiące złotych łapówki. Po przesłuchaniu został zwolniony. Musi zapłacić 5 tysięcy złotych kaucji, ma też nakaz powstrzymywania się od pełnienia funkcji obserwatora PZPN.

W piątek ma zapaść ostateczna decyzja jaka kara za korupcję spotka Zagłębie Lubin.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!