wtorek, 1 lipca 2008

Korona Kielce zdegradowana!

Stało się. Korona Kielce wreszcie zdegradowana za korupcję. Klub, którego "potęgę" tworzył były kadrowicz, a później uznawany za młodego - zdolnego trenera Dariusz W. spada o klasę niżej. CBA w tej sprawie zatrzymało kilkanaście osób.

"Wydział Dyscypliny postanowił ukarać Koronę degradacją o jedną klasę rozgrywkową i 70 tys. zł grzywny, a nowy sezon rozpoczniemy dodatkowo z 7 punktami ujemnymi" - powiedział PAP prezes klubu Adam Żak.

Korupcja w Koronie Kielce - czytaj więcej

"Odroczone zostało natomiast wydanie orzeczenia w sprawie innego klubu - Jagiellonii Białystok" - poinformował PAP przewodniczący WD Adam Gilarski.

O materiałach dotyczących obu klubów przesłanych związkowi przez wrocławską prokuraturę więcej pisałem kilka tygodni temu tutaj.

Co ciekawe dzisiaj bramkarz Korony Wojciech Kowalewski powiedział Przeglądowi Sportowemu, ze zatrudniając się w tym klubie nie wiedział, ze jest on zamieszany w aferę korupcyjną. Dlatego rezerwowy bramkarz reprezentacji szuka nowego klubu.


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!