czwartek, 26 lipca 2018

Dziś wyrok ws. Radomiaka Radom. Prokurator chce kary więzienia dla syna b. trenera reprezentacji!

Sąd Rejonowy w Radomiu ma dzisiaj (godz. 14:00) ogłosić wyrok w trzecim procesie b. trenera Radomiaka Radom Jerzego E. juniora i byłego prezesa klubu Wiesława P.  Strony wygłosiły mowy końcowe dwa tygodnie temu. 

Prokurator Marek Kaczmarzyk zażądał dla obu oskarżonych po 3 miesiące więzienia w zawieszeniu na rok oraz 2,5 tys. zł grzywny. W mowie końcowej oskarżyciel zapewniał, że nie ma wątpliwości co do winy Jerzego E. juniora i Wiesława P. i wyrażał nadzieję, że za trzecim razem Sąd Rejonowy dla się przekonać co do zebranych w tej sprawie dowodów.
 
Jerzy E. junior i Wiesław P. są oskarżeni o próbę ustawienia wyjazdowego meczu Radomiaka z Gwardią Warszawa z 15 maja 2004. Jak wynika z akt śledztwa - Jerzy E. junior, który był trenerem Radomiaka od 6 maja 2004, przed meczem zadzwonił do bramkarza Gwardii i zaproponował mu 1 tys. zł łapówki za pomoc w zwycięstwie swojej drużyny. Zawodnik chciał jednak więcej pieniędzy. Jerzy E. miał skonsultować się z prezesem Wiesławem P., a ten zgodził się na 2 tys. zł łapówki. Maciej S. miał przyjąć propozycję, jednak po rozmowie z rodziną, wycofał się z niej. Sam zgłosił się do prokuratury i złożył najpierw zeznania (jako świadek), a później wyjaśnienia (jako podejrzany). Nie uniknął kary bo prokuratura już wiedziała o ustawieniu tego meczu. Mógł jednak liczyć na na łagodniejszy wyrok. Gwardia wygrała ten mecz 3:1.

Korupcja w Radomiaku Radom - czytaj więcej
Jerzy E. junior został skazany za udział w ustawianiu meczów Korony Kielce.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!