poniedziałek, 6 lutego 2017

Do klubów piłkarskich i OZPN trafi lista ukaranych za udział w ustawianiu meczów

Jest oficjalna reakcja PZPN na artykuł Przeglądu Sportowego ws. Andrzeja B. pseudonim "Mały Fryzjer".  Na stronie związku pojawiło się oświadczenie rzecznika dyscyplinarnego Adama Gilarskiego.

Z artykułu Macieja Wąsowskiego i Antka Bugajskiego wynika, że skazywany pięciokrotnie za udział w ustawianiu meczów i dożywotnio wykluczony ze struktur PZPN Andrzej B. uczestniczył w negocjowaniu kontraktu jednego z zawodników Ekstraklasy.

Oto oświadczenie Adama Gilarskiego:

Z Uchwały Zarządu PZPN z dnia 27 marca 2015 roku w sprawie współpracy z pośrednikami transakcyjnymi, jednoznacznie wynika, iż pośrednikiem transakcyjnym, jak i osobą upoważnioną do działania w jego imieniu, winna być osoba o nieposzlakowanej reputacji, nieskazana prawomocnym wyrokiem za jakiekolwiek przestępstwa umyślne oraz niepodlegająca karze dyscyplinarnej za korupcję w sporcie (Art. 2 Uchwały).
Klub, zawodnik lub pośrednik transakcyjny, który narusza lub stosuje postanowienia Uchwały w sposób niezgodny z jej treścią, podlega odpowiedzialności dyscyplinarnej (Art. 10 Uchwały).
Polski Związek Piłki Nożnej w najbliższym czasie przekaże klubom Ekstraklasy, I i II ligi oraz Wojewódzkim Związkom Piłki Nożnej aktualną listę osób objętych prawomocnymi karami dyscyplinarnymi za korupcję w sporcie oraz posiadającymi sądowy zakaz zajmowania stanowisk związanych z uczestniczeniem w profesjonalnych zawodach sportowych.

Kary PZPN za korupcję - czytaj więcej

Andrzej B. został skazany za ustawianie meczów pięć razy (za ustawianie meczów przez Koronę Kielce, Motor Lublin, Kolejarza Stróże, Unii Janikowokilku innych klubów).   Został dożywotnio wykluczony ze struktur PZPN. Blog Piłkarska Mafia ustaliła, że chodziło o ustawienie lub próbę ustawienia co najmniej 68 meczów i co najmniej 214 tys. wręczonych lub proponowanych łapówek. Sprawa dotyczy meczów z II i III ligi.

Jakie mecze miał ustawić Andrzej B. - szczegóły 

Ostatni wyrok zapadł w czerwcu 2016 i dotyczył Motoru LublinSąd Rejonowy w Lublinie zakazał Andrzejowi B. działalności w profesjonalnym futbolu przez 5 lat. Także sąd w Kielcach w 2013 zakazał mu działania w profesjonalnym futbolu przez 5 lat. Sąd w Tychach zakazał Małemu Fryzjerowi w 2015 działania w profesjonalnym futbolu przez 4 lata.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!