poniedziałek, 6 lutego 2017

Rzecznik dyscyplinarny PZPN: za współpracę z Andrzejem B. będziemy karać

Wraca sprawa "Małego Fryzjera" pięciokrotnie skazywanego za udział w ustawianiu meczów. Po sobotnim artykule Przeglądu Sportowego na temat Andrzeja B. rzecznik dyscyplinarny PZPN zapowiada konsekwencje


- Chciałbym wysłać sygnał do wszystkich ludzi tolerujących i współpracujących z Andrzejem B.: To będzie przez nas karane. Chodzi o przedstawicieli zawodników czy klubów - mówi Przeglądowi Sportowemu Adam Gilarski. W sobotnim wydaniu gazety Maciej Wąsowski i Antek Bugajski ujawnili, że Andrzej B. uczestniczył w negocjowaniu kontrakt piłkarza jednego z klubów Ekstraklasy.

Na dzisiaj Adam Gilarski zapowiedział wszczęcie postępowania dyscyplinarnego, a Mikołaj Bednarz - szef Komisji Dyscyplinarnej PZPN zaznaczył, że pierwsze decyzje mogą zapaść w czwartek.

- Andrzej B. jest to tak znana postać medialnie i w środowisku, bo przecież był trenerem w Zniczu Pruszków, później asystentem w Groclinie Grodzisk Wielkopolski czy Wiśle Kraków, że tłumaczenie się tym, iż się go nie znało, jest trochę nie na miejscu - podkreśla rzecznik dyscyplinarny PZPN.

Szczegóły w artykule Macieja Wąsowskiego w Przeglądzie Sportowym

Na razie w tej sprawie nie wypowiedział się nikt z zarządu PZPN.

Andrzej B. został skazany za ustawianie meczów pięć razy (za ustawianie meczów przez Koronę Kielce, Motor Lublin, Kolejarza Stróże, Unii Janikowokilku innych klubów).   Został dożywotnio wykluczony ze struktur PZPN. Blog Piłkarska Mafia ustaliła, że chodziło o ustawienie lub próbę ustawienia co najmniej 68 meczów i co najmniej 214 tys. wręczonych lub proponowanych łapówek. Sprawa dotyczy meczów z II i III ligi.


Jakie mecze miał ustawić Andrzej B. - szczegóły 

Ostatni wyrok zapadł w czerwcu 2016 i dotyczył Motoru LublinSąd Rejonowy w Lublinie zakazał Andrzejowi B. działalności w profesjonalnym futbolu przez 5 lat. Także sąd w Kielcach w 2013 zakazał mu działania w profesjonalnym futbolu przez 5 lat. Sąd w Tychach zakazał Małemu Fryzjerowi w 2015 działania w profesjonalnym futbolu przez 4 lata.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!