wtorek, 3 stycznia 2017

Ważny świadek po raz kolejny nie stawia się na proces tzw. gangu Fryzjera

Na dzisiejszą rozprawę po raz kolejny wezwany był Ryszard M. - były kierownik Górnika Łęczna. To ważny świadek dla prokuratury, bo w swoich wyjaśnieniach z prokuratury obciążał byłego międzynarodowego sędziego Grzegorza G. z Radomia


Ryszard M. został oskarżony w połowie 2013, a skazany w grudniu 2013. W 2015 PZPN zdyskwalifikował go za korupcję na 10 lat. Nie wiadomo czy w sądzie, gdzie musi zeznawać prawdę (za mówienie nieprawdy grozi kara więzienia), podtrzyma swoje wyjaśnienia.  Dzisiaj, podobnie jak w grudniu, nie stawił się w sądzie. Co ciekawe na rozprawę - jak dowiedział się blog Piłkarska Mafia - przyjechał natomiast ojciec jednego z oskarżonych, znajomy Ryszarda M.

Korupcja w Górniku Łęczna - czytaj więcej

Grzegorz G. z został zatrzymany w grudniu 2008 (czytaj tutaj). Był wtedy kandydatem do sędziowania na MŚ w RPA w 2010. Oskarżono go w lipcu 2010 (czytaj tutaj) o siedem przestępstw.

W procesie dotyczącym tzw. gangu Fryzjera na ławie oskarżonych zasiada 31 osób, m.in. Ryszard F. pseudonim Fryzjer oskarżony o założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą działającą w polskim futbolu, pierwszy zatrzymany w tej sprawie b. sędzia Antoni F., pierwszy polski zawodowy sędzia Grzegorz G., były znany piłkarz Lecha Poznań Piotr R. czy dawna gwiazda Canal Plus, b. działacz PZPN Wit Ż. 

Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął do sądu w lipcu 2010. Proces trwa do dziś.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!