wtorek, 8 listopada 2016

Dziś koniec procesu Jerzego E. juniora?

Przed Sądem Rejonowym w Radomiu może się dzisiaj zakończyć proces ws. próby ustawienia meczu Radomiaka Radom. Na ławie oskarżonych zasiada Jerzy E. junior.  W sądzie musi się jednak zjawić trzech wezwanych świadków.

Jeżeli świadkowie się zgłoszą, zostaną przesłuchani, a strony nie będą miały nowych wniosków dowodowych - sąd zakończy proces i rozpoczną się mowy końcowe.

To drugi proces w tej sprawie.

W pierwszym procesie - Jerzy E. junior - b. trener Radomiaka i były prezes klubu Wiesław P.  zostali uniewinnieni w sierpniu 2015. Sąd uznał, że nie ma dowodów na to, że obaj mężczyźni brali udział w przestępczym procederze. Prokurator Marek Kaczmarzyk odwołał się jednak od wyroku i Sąd Okręgowy w Radomiu w grudniu 2015 uchylił wyrok. Jerzy E. junior nie przyznaje się do zarzutu.

Korupcja w Radomiaku Radom - czytaj więcej

Ponowny proces rozpoczął się w czerwcu 2016.

Jerzy E. junior został skazany za udział w ustawianiu meczów Korony Kielce.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!