poniedziałek, 26 września 2016

Prokuratura rezygnuje z apelacji od wyroku ws. Motoru Lublin

Prokuratura nie będzie odwoływać się od wyroku skazującego 9 osób za ustawianie meczów Motoru Lublin. Orzeczenie zapadło w czerwcu 2016 przed Sądem Rejonowym w Lublinie


Decyzja prokuratora Marka Kaczmarzyka nie oznacza jednak, że rozprawy apelacyjnej nie będzie. Odwołania bowiem składają skazani. Oskarżeni i ich obrońcy w mowach końcowych żądali bowiem uniewinnienia.

Przeczytaj listę skazanych za ustawianie meczów Motoru Lublin

Terminu rozprawy apelacyjnej przed Sądem Okręgowym w Lublinie jeszcze nie wyznaczono. Nie wiadomo też czy odwołają się wszyscy skazani, wśród których są m.in. pośrednik Andrzej B. pseudonim Mały Fryzjer czy też były trener Motoru Lublin Grzegorz K. 

Korupcja w Motorze Lublin - kalendarium

Akt oskarżenia ws. korupcji w Motorze Lublin trafił do sądu w grudniu 2009. Dotyczył 56 osób (czytaj tutaj), ale 47 z nich przyznało się do zarzutów i dobrowolnie poddało karze. Proces pozostałych rozpoczął się w lutym 2012.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!