wtorek, 22 grudnia 2009

Akt oskarżenia ws. Motoru Lublin pojechał do sądu

Rekordowy akt oskarżenia ws. korupcji w polskim futbolu. Wrocławska prokuratura apelacyjna przesłała dzisiaj do sądu sprawę ustawiania meczów przez działaczy, trenerów i piłkarzy Motoru Lublin. Wśród 56 oskarżonych jest Andrzej B. nazywany Małym Fryzjerem.
To właśnie Andrzej B. w latach 2003 -2005 miał kontaktować działaczy Motoru z sędziami i obserwatorami PZPN oraz pośredniczyć w przekazywaniu łapówek. Wśród pozostałych oskarżonych jest 29 byłych i obecnych piłkarzy, 14 byłych arbitrów, 3 obserwatorów, 7 trenerów i 2 działaczy Motoru Lublin

Najbardziej znani zawodnicy to Rafał G. - grający w tym sezonie w Polonii Bytom oraz Piotr M. z Górnika Zabrze. Obaj dobrowolnie poddali się karze. Wyroków bez procesów chce także 45 innych oskarżonych - na najsurowszą - 3,5 roku więzienia zgodził się Roman D. były trener Motoru. Zdaniem prokuratury oskarżeni ustawili lub próbowali ustawić wyniki 32 trzecioligowych meczów utrzymując się dzięki temu w III lidze i prawie awansując do II - opowiada prokurator Jerzy Kasiura. Łącznie sędziowie i obserwatorzy mieli przyjąć prawie 100 tysięcy złotych łapówek. 

Korupcja w Motorze Lublin -  czytaj więcej

Wrocławska prokuratura prowadziła śledztwo w tej sprawie wspólnie z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym. To trzeci akt oskarżenia ws. korupcji w polskim futbolu.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!