czwartek, 19 maja 2016

Sąd znowu odroczy proces ws. MZKS Kozienice? Są wyroki ws. dwóch oskarżonych

Przed Sądem Rejonowym w Kozienicach mowy końcowe mieli dzisiaj wygłosić prokurator, oskarżeni i ich obrońcy. Wrocławska prokuratura w lutym 2014 oskarżyła o udział w ustawianiu meczów MZKS Kozienice pięć osób.
Do zakończenia procesu miało dojść tydzień temu ale sąd odroczył rozprawę na dziś. Dzisiejszy termin nie pasował z kolei prokuratorowi Markowi Kaczmarzykowi, który wniósł o wyznaczenie nowego terminu.

Akt oskarżenia dotyczył sezonu 2004/2005 gdy MZKS Kozienice walczyło o utrzymanie się w trzeciej lidze. W ustawianiu meczów mieli uczestniczyć: pośrednik Jerzy P.  - wówczas obserwator PZPN oraz osoby, którym proponował i wręczał łapówki.  Miał za to dostać 3 tys. zł.

Korupcja w MZKS Kozienice - czytaj więcej

Poza Jerzym P. (7 zarzutów) oskarżeni to:
Wiesław B. - b. sędzia z Leżajska (3 zarzuty)
Wacław L. - obserwator PZPN z łódzkiego OZPN (1 zarzut)
Andrzej M. - obserwator PZPN z łódzkiego OZPN (1 zarzut)
Jan K. - obserwator PZPN z mazowieckiego OZPN (1 zarzut)

Dobrowolnej odpowiedzialności karnej poddali się i zostali skazani 3 grudnia 2014 (dziś po raz pierwszy publikuję informacje na ten temat):
Jerzy P. - 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, grzywna w wysokości 5 tys., przepadek 3 tys. zł przyjętej korzyści majątkowej, 3-letni zakaz działalności w profesjonalnym futbolu 
Andrzej M. - 1 tys. zł grzywny i zwrot 1,5 tys. zł przyjętej łapówki. W tym przypadku sąd zastosował nadzwyczajne złagodzenie kary.

Już po oskarżeniu tych osób do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko b. trenerowi MZKS Witoldowi M. Szkoleniowiec został już skazany za udział w ustawieniu 6 meczów tego klubu


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!