poniedziałek, 29 lutego 2016

Były dyrektor sportowy Rodła Kwidzyn skazany. Sprzedał mecz za piwo?!

Trzy zgrzewki piwa. Tyle miało kosztować sprzedanie meczu przez działacza Rodła prezesowi Osiczanki Osice. Prawomocny wyrok w tej sprawie zapadł we wrześniu 2015, ale dopiero teraz do niego dotarłem.


Mecz, w którego sprawie toczył się proces, zakończył się wygraną Osiczanki 3:2.

Korupcja w Rodle Kwidzy - czytaj więcej

Pierwszy wyrok zapadł 14 kwietnia 2015. Sąd Rejonowy Gdańsk – Południe w Gdańsku w X Wydziale Karnym, skazał Dariusza W. na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, tysiąc złotych grzywny, 2-letni zakaz zajmowania stanowiska prezesa klubu sportowego. Mężczyzna oskarżony o to, że  "19 maja 2012 roku w Osicach gmina Suchy Dąb jako przedstawiciel klubu sportowego Rodło Kwidzyn biorącego udział w rozgrywkach V ligi piłkarskiej okręgu gdańskiego grupy II przyjął korzyść majątkową w postaci trzech zgrzewek piwa o nieustalonej wartości od prezesa klubu Osiczanka Osice w zamian za nieuczciwe zachowanie mające wpływ na przebieg meczu pomiędzy drużynami tych klubów polegające na takim prowadzeniu gry przez Rodło Kwidzyn, aby doprowadziło do przegranej tego klubu, tj. o czyn z art. 46 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 o sporcie" musiał też zapłacić na rzecz skarbu państwa koszty sądowe w wysokości ponad 1,6 tys. zł.

Sąd Okręgowy w Gdańsku 22 września 2015 utrzymał w mocy zaskarżony wyrok i wymierzył oskarżonemu opłatę za II instancję w wysokości 280 złotych oraz obciążył go kosztami sądowymi za postępowanie odwoławcze.

Korupcja w Osiczance Osice - czytaj więcej

Były prezes Osiczanki Osice został skazany w czerwcu 2013.


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!