środa, 18 lutego 2015

Janusz Wójcik nie będzie koordynatorem w Ulanowie

Tworzona w Ulanowie szkoła piłkarska nie będzie korzystać z pomocy byłego trenera reprezentacji Janusza Wójcika - podało Radio Rzeszów.

Radny powiatu niżańskiego Janusz Bronkiewicz inicjator utworzenia w Ulanowie szkoły piłkarskiej poinformował Radio Rzeszów, że to reakcja na - jak się wyraził nagonkę medialną na byłego selekcjonera.
Uważa, że zamieszanie medialne wypacza sens planów związanych z ideą utworzenia szkoły piłkarskiej dlatego Janusz Wójcik nie będzie jej koordynatorem. To nie oznacza rezygnacji z zamierzeń - dodaje w rozmowie z Radiem Rzeszów radny i zapowiada ogłoszenie konkursu na trenera oraz naboru uczniów.

Decyzja o zatrudnieniu Wójcika do pracy z młodzieżą wywołała powszechne oburzenie w polskich mediach. W internecie pojawiło się wiele krytycznych komentarzy na temat władz Ulanowa, choć były i osoby, które ich broniły.  

Janusz Wójcik w listopadzie 2014 został skazany za ustawianie meczów Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, m.in. na dwuletni zakaz sprawowania funkcji trenera..
Komisja Dyscyplinarna PZPN w 2012 zdyskwalifikowała go za korupcję na cztery lata.

Korupcja w Świcie Nowy Dwór - kalendarium

Szkoleniowiec miał postawionych 15 zarzutów (tutaj znajdziecie je wszystkie).

Czytaj wyjaśnienia b. trenera Świtu NDM Janusza Wójcika

Janusz Wójcik został zatrzymany w październiku 2008, a w lipcu 2010 oskarżony o korupcję


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!