wtorek, 10 lutego 2015

Janusz Wójcik koordynatorem szkolenia uczniów w Ulanowie?!

Zdumiewające doniesienia portalu Echodnia.eu. Janusz Wójcik skazany za ustawianie meczów ma być koordynatorem trenerskim szkoły piłkarskiej w Ulanowie! Sprawą zainteresował się już PZPN.


Jak czytamy na tym portalu Wójcik przyjedzie na konferencję prasową do Ulanowa 20 lutego. W konferencji prasowej z jego udziałem na temat powołania szkoły piłkarskiej mają wziąć udział miejscowy burmistrz i starosta. W szkole mają trenować uczniowie z liceum w Ulanowie. Od strony trenerskiej koordynował to będzie Janusz Wójcik, program szkoleniowy jest jego autorstwa. A szkoła działać będzie pod patronatem Wisły Kraków - czytamy na portalu Echodnia.eu.

Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski zapowiedział, że rzecznik dyscyplinarny wystąpi do Wisły Kraków z wnioskiem o wyjaśnieni sprawy.
Jednocześnie jego zdaniem to nie sprawa PZPN, a gminy:


Tymczasem w południe rzecznik Wisły Kraków Maks Michalczak zaprzeczył jakoby klub ten był patronem powstającej szkoły piłkarskiej w Ulanowie.

Janusz Wójcik w listopadzie 2014 został skazany za ustawianie meczów Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, m.in. na dwuletni zakaz sprawowania funkcji trenera..
Komisja Dyscyplinarna PZPN w 2012 zdyskwalifikowała go za korupcję na cztery lata.

Korupcja w Świcie Nowy Dwór - kalendarium

Szkoleniowiec miał postawionych 15 zarzutów (tutaj znajdziecie je wszystkie).

Czytaj wyjaśnienia b. trenera Świtu NDM Janusza Wójcika

Janusz Wójcik został zatrzymany w październiku 2008, a w lipcu 2010 oskarżony o korupcję.  

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę 

Zobacz nasz profil na Facebooku  
Zobacz nasz profil na Twitterze   

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!